Rovnou na obsah Rovnou na menu
Menu
Obec Turkovice
obecTurkoviceBumbálka a Rašovy

Adventní hra 2023

plakát

Adventní hra 2023

Rádi bychom vás opět přizvali k adventní hře, během které se od 1. do 23. prosince v naší obci postupně rozsvítí na různých místech 23 vyzdobených oken s jednotlivými číslovkami.

Letos je to již po třetí, co nám tato hra krátí adventní čas.  Pro nováčky, kteří by se chtěli letos také zapojit, připomeneme v čem hra spočívá.

Nejdříve je potřeba se domluvit mezi 23 rodinami v Turkovicích a na Bumbálce,  mezi které se rozdělí 23 dní v kalendáři 1.- 23. prosince.  Každá rodina pak má za úkol vánočně vyzdobit okno s použitím přiděleného čísla a v daný den pak okno rozsvítit. Můžete využít světýlka nebo např. vyrobit číslo z barevných papírů. Důležité je, aby bylo ozdobené okno dobře vidět z ulice. Ten den si také rodina může připravit pro ostatní nějaký drobný dáreček (sladkost) na vrátka.  Od toho dne pak okno bude již svítit každý večer, vždy v čase od 16.00 do 20.00 hod. 

Když děti objeví nové rozsvícené okno, můžou si v herním plánu vybarvit domeček s daným číslem. Herní plán dostanou děti v místním obchodě na konci listopadu, kde je nutné se i zaregistrovat jako "hledač", který poté na Štědrý den dopoledne u vánočního stromu na návsi dostane drobnou odměnu za každodenní hledání rozsvícených oken. 

Smyslem hry je hezky si vyzdobit sousedství, a především vytáhnout děti ven na procházky. Hledání rozsvícených oken je pro ně pěkným dobrodružstvím.  Musím hledat rozsvícené okno každý den?  Určitě ne, neboť od daného dne zůstane okno rozsvícené po celou dobu adventu až do Štědrého dne, a to vždy v čase od 16.00 do 20.00 hod.

Proto Vás moc prosíme, kdo máte zájem rozsvítit své okno i v letošním roce, napište nám na FB zprávu, nebo sms na t.č. 777 284 209. Do zprávy napište také NÁPOVĚDU, která dětem pomůže v hledání Vašeho rozsvíceného okna (např. "10 kroků od autobusové zastávky "). Případně můžete napsat i termín, o kterém víte, že nebudete doma, nebudete moci rozsvítit, abychom Vám přiřadili vhodný den. 

Obrázek herního plánu namalovala dětská ilustrátorka Vendula Hegerová, zakoupením Adventní hry jsme podpořili útulky pro pejsky a kočičky. 

Přejeme pěkný adventní čas plný dobrodružství a objevování v naší obci!

plakát

 

Datum vložení: 11. 11. 2023 10:31
Datum poslední aktualizace: 11. 11. 2023 10:37
Autor: Správce Webu

Mohlo by Vás zajímat